Через струнку і вишукану арку коринфського ордеру з боку вулиці Паркової ми потрапляємо у парк, який на початку двадцятого століття вважався одним з найгарніших парків Європи. Над штучним ставком з лебедями розташована велика засклена оранжерея ще кінця XIX століття з тропічними рослинами. Навколо неї та вглибині центральної алеї росте близько 260 видів рідкісних декоративних рослин. Серед екзотичних рослин – дивовижне дерево з віялоподібним листям – сучасник динозаврів. Біля декоративного каскаду росте тюльпанове дерево, батьківщина якого Північна Америка.
У центрі нижнього партеру – пам’ятник польському національному героєві Яну Кілінському (1894 рік). У глибині тінистої алеї – штучні замкові руїни, зведені наприкінці XIX століття.
У горішній частині парку залишилися деякі споруди, зведені для Крайової виставки 1894 року, зокрема колишній палац мистецтв, створений за проектом провідних львівських архітекторів. Особливе зацікавлення викликає унікальний барельєф тоталітарної епохи (1955 рік) з античними амурами і промисловим урбаністичним пейзажем та залишки скульптур у стилі соцреалізму вздовж головної алеї горішньої частини парку.
|