Головна Місто Львів Реєстрація

Вхід

Вітаю Вас Гість | RSSСереда, 08.01.2025, 11.04.49
Меню сайту

Категорії каталогу
Театри Львова [4]
Кінотеатри [4]
Музеї [6]
Галереї, виставкові зали [3]
Клуби [2]
Бари, паби, ресторани та кафе [5]
Замки біля Львова [4]
Парки та сади [8]

Міні-чат
200

Наше опитування
Яка у вас домашня тварина ?
Всього відповідей: 35

Каталог статей
Головна » Статті » Замки біля Львова

Замок у Золочеві

Пам'ятає Золочівський замок і козаків Богдана Хмельницького і турків, котрі 1672 року захопили місто й дощенту спалили його. За іронією долі, через три роки замок було відбудовано руками полонених воїнів. 

Є думки, що гостем Золочівського замку свого часу був Петро I. Прихильники цієї версії звертають увагу, що, начебто, після подорожі Петра Польщею і власне перебування в Золочеві, в Петербурзі з'явилися фонтанчики на кшталт тутешніх, та й Петропавлівська фортеця своїми обрисами нагадує Золочівський замок.  Ще загадковішою є версія про існування в замку потаємного підземного ходу, який зв'язує його зі світом. У хроніках засвідчено також прецікавий факт. У останній третині XVIII століття полонені турки і татари відбудовували замок, а потім були насильно вихрещені і поселені в розташованому неподалік селі. 

На подвір'ї замку – двоповерховий палац у стилі ренесансу. Поряд із палацом побудований так званий Китайський палац, один з найперших такого типу в Європі. Нещодавно урядом Індонезії сюди були передані експонати східного мистецтва і не виключено, що незабаром тут будуть відбуватися чайні церемонії за всіма правилами східного етикету. 

Найзнаменитішими мешканцями Золочівського замку, крім самого короля Яна III Собєського, безперечно, можна вважати його дружину Марію-Казимиру, або Марисеньку, незрівнянну француженку, яка доводила до шалу посполиту знать, занапащаючи чоловіків і кидаючи у вогонь гніву їхніх дружин. 

В останні роки життя Яна III Марія дедалі частіше усамітнюється в Золочівському замку. Однак історія мовчить, який саме характер мали ці усамітнення і чим займалась королева за відсутності чоловіка. До речі, саме з особою француженки пов'язують мистецький розквіт замку, зокрема, будівництво унікального Китайського палацу. За наказом королеви збудували потаємні сходи до скарбниці, ключі від якої мала лише вона. Особливою ж гордістю Золочівського замку вважають туалети, які в ті часи були рідкістю. А золочівські ще й так майстерно споруджено, що їх вивчали навіть сучасні спеціалісти. 

Останніми роками в замку проводяться реставраційні роботи і тут працює музей – філія Львівської Галереї Мистецтв. 

Категорія: Замки біля Львова | Додав: Andriy777 (24.03.2009)
Переглядів: 995 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук

Друзі сайту
Locations of visitors to this page

Copyright Андрій Маленевський © 2025