Головна Місто Львів Реєстрація

Вхід

Вітаю Вас Гість | RSSЧетвер, 09.01.2025, 05.18.55
Меню сайту

Категорії каталогу
Театри Львова [4]
Кінотеатри [4]
Музеї [6]
Галереї, виставкові зали [3]
Клуби [2]
Бари, паби, ресторани та кафе [5]
Замки біля Львова [4]
Парки та сади [8]

Міні-чат
200

Наше опитування
В якому місяці ви народилися ?
Всього відповідей: 40

Каталог статей
Головна » Статті » Замки біля Львова

Олеський замок
 
Минуле містечка Олеська та його укріплень, які були розташовані на давньому рубежі між Галичиною та Волинню ще у князівський період визначило подальшу долю Олеська в часи іноземних загарбань.

На початку XIV століття замок належав останньому галицько-волинському князеві литовцеві Дмитру-Любарту Гедеміновичу, а потім перейшов до рук польського короля Казимира ІІІ. Фортеця зазнавала багаторазових нападів татар, була сильно пошкоджена і відновлена 1590-го року магнатом Станіславом Жолкевським. 1605 року замок перейшов у власність Даниловичів, у той час, коли  тут служив батько Богдана Хмельницького Михайло.
 
Олеський замок відомий у польській історії ще й тим, що 1629 року тут народився онук  Даниловича, майбутній король польський Ян ІІІ Собєський. Існує легенда про народження цього одного з найвизначніших польських королів. Він народився під час грози, на замок ще тоді й напали татари... Коли бабка повитуха поклала немовля на чорний мармуровий стіл, вдарив дуже сильний грім, стіл тріснув, а бабка оглухла. Відразу ж з'явилося пророцтво про те, що новонароджений буде незвичайною людиною.


1882 року Олеський замок, як державну пам'ятку, купило Товариство опіки над замком в Олеську.  У своїй подальшій історії  замок багаторазово страждав від руйнацій: декілька пожеж і сильний 15-хвилинний землетрус 1838 року спричинили до руйнації мурів замку, найбільше пошкоджено його ліве крило. А вже за совєтських часів 1951 року сталася нищівна пожежа фортеці від удару блискавки. Незважаючи на все це, замок вистояв. Коли Галичина була приєднана до СРСР, в замку було організовано табір польських військовополонених.


Борис Возницький, директор Львівської Галереї Мистецтв і великий опікун львівських замків, очолив важку роботу з відновлення твердині, яка тривала до 1974 року, коли почалось створення експозиції. А в грудні 1975 року першу екскурсію для Щербицького та інших комуністичних високопосадовців провів сам Борис Возницький.


Відновлений замок активно використовували працівники кіно: тут знімались фільми «Пастух Янко», «Дике полювання короля Стаха», «Королева Бона», «Три мушкетери», «Борис Годунов»...

Категорія: Замки біля Львова | Додав: Andriy777 (24.03.2009)
Переглядів: 869 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук

Друзі сайту
Locations of visitors to this page

Copyright Андрій Маленевський © 2025